Nie każdy wie, z czego powinno składać się profesjonalne wyposażenie siłowni. Efekt? Bankrutujące kluby, które tak naprawdę nie zdążyły się rozkręcić, a już są zamykane. Właściciele, menedżerowie muszą więc ciągle się dokształcać, podpatrywać nowinki w branży, aby skutecznie walczyć o klientów, którzy zwracają dużą uwagę do tego, jakie wyposażenie siłowni oferuje dany klub.
Wśród ćwiczący są osoby, którym nie tylko zależy na wielkich mięśniach. Tacy klienci są zainteresowani redukcją wagi, spaleniem tkanki tłuszczowej w określonych miejscach ciała, utrzymaniem dobrej formy albo jej wypracowaniem.
Część ludzi uprawia sport dla zdrowia i dobrego samopoczucia, relaksu, który właśnie poprzez aktywność fizyczną jest jednym z najlepszych możliwych do osiągnięcia (wile badań wykazało, że poprzez zmęczenie fizyczne świetnie wpływa na ogólne dyspozycję psychofizyczną, stopień redukcji stresu, usuwanie negatywnych emocji nagromadzonych po dniu czy tygodniu pracy).
Właśnie z tych powodów wyposażenie siłowni nie może się sprowadzać jedynie do przyrządów siłowych. Takie działanie szefa sprawi, że lokal będą odwiedzać jedynie ci sami ludzie, a interes nie będzie generować większych zysków. Z czasem profity mogą się nawet zmniejszać (naturalna fluktuacja klientów spowodowana wieloma czynnikami, np. przeprowadzką, wejściem w nowe życiowe role, np. ojca, który nie ma czasu na chodzenie do siłowni).
Profesjonalne wyposażenie siłowni musi więc obejmować maszyny i przyrządy do ćwiczeń kardio oraz gimnastyki korekcyjnej, rehabilitacji, fitnessu: